Създадените от човека структури, които са на повече от сто години, често имат интересна съдба по отношение на преминаването през много етапи на трансформации и всякакви промени. Същото се е случило и със следващите примери:
Статуя на свободата, Ню Йорк: След инсталирането и сега
Добре известна история: Статуята, създадена от мед, забележимо се е променила в цвета си през първите 30 години от съществуването си, губейки първоначалния си кафеникаво-червен оттенък. Виновен е процесът на окисляване на медта. Сега, 134 години след откриването, малко хора си представят Статуята на свободата да не е зелена.
Замъкът „Лястовиче гнездо”, Крим: 1904 г. и сега
Преди земята на скалата да е купена от милионера Сергей Рахманов през 1911 г., „Гнездото на лястовицата“ е била каменна къща, боядисана в червено. При Рахманов сградата придоби познатия облик на замъка.
Мемориал на Линкълн, Вашингтон: началото на 20 век и сега
Издигнат върху блатиста местност, мемориалът първоначално е стоял в неудобно уединение, но вече през 1923 г. пред него е построен известният отразяващ басейн.
Лувър, Париж: 1980-те години и сега
Стъклената пирамида е построена сравнително наскоро – през 1989 година. Но тя вече се е превърнала в един от символите на столицата на Франция.
Капитолий, Вашингтон: 1846 и сега
В средата на 19 век се е счело, че Капитолият е недостатъчно просторен и започват да го разширяват, като в същото време правят купола по-впечатляващ.
Кремъл, 1842 г. и сега
Вероятно мнозина са чували, че Кремълската стена е била бяла. Стените вече не се боядисват в бял цвят от началото на 1880-те и сега постоянно се боядисват в червено.
Айфеловата кула, Париж: 1925 и сега
От 1925 до 1934 г. кулата се оказва най-големият билборд в света. Рекламата на е купена от Андре Ситроен, който нарече кампанията „Айфеловата кула в огън“, а основният символ на Франция беше осветен под формата на огромни букви на името на създателя на едноименния концерн.