Може да си мислите, че град без пари, религия и политика може да е съществувал само преди хиляди години, но истината е, че такъв има и днес.
Това общество се е откъснало от традиционния социален калъп в търсене на нещо по-добро.
Известен като Ауровил, градът се намира в Южна Индия, на 150км от Ченай. Хората там произхождат от 50 различни страни и култури, нямат политици, религиозни организации и не използват пари. Сградите в града са изумителни и всяка една е построена използвайки експериментална архитектура, която се възползва от възобновяемите източници на енергия.
Мира Алфаса, наричана още „Майката“, основава този невероятен град с идеята, че на този свят трябва да има поне едно местенце, което никой човек да не може да притежава.
Ауровил работи всеки ден, за да бъде модел на подражание за другите градове, които търсят начин да се самоподдържат.
Планиран за максимум 50 000 души, броят на населението към ноември 2014 е 2 481 души (1 916 пълнолетни и 565 непълнолетни), от 52 националности, 1025 от които са с индийска националност. Жителите живеят в стотина поселения, разпръснати върху 20 квадратни километра, които носят английски, санскритски, френски и тамилски имена (четирите официални езика в Ауровил), като например Аспирейшн (стремеж), Арати, Ла Ферм и Исайямбалам.
1 коментар
Интересни факти!